התקשרו אלינו עכשיו: 09-760-4557
או בקרו אותנו בכתובת: ויצמן 38, כפר סבא
או בקרו אותנו בכתובת: ויצמן 38, כפר סבא

תרמיל טיפוס

תרמיל מיוחד לטיפוס? בין אם אתם מטפסים מתחילים, מנוסים, או שמעולם לא טיפסתם – בטוח עברה לכם בראש מתישהו השאלה "מה כל כך מיוחד בתרמיל הזה?"

זו שאלה הגיונית לגמרי, ופה במאמר תמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להבין את התשובה לשאלה הזו. אז בואו נתחיל מההתחלה >>

למה בכלל מטפס צריך תרמיל?

טיפוס דורש ציוד מגוון בהתאם לאזורי הטיפוס. החל מרתמה, חבל וטבעות, קסדה ואמצעי בטיחות ועד גרזני קרח, יתדות קרח, קרומפונים ועוד. בטיולים המשלבים טיפוס יש צורך בציוד מקצועי בנוסף לציוד הטיולים האישי הרגיל שאנחנו לוקחים איתנו (אוהל, שק שינה, מים, אוכל וכו').

אז למה תיק טיפוס ולא פשוט תיק רגיל?

לצורך נשיאת הציוד הייעודי לטיפוס, לא די בתרמיל חזק וגדול. זאת מהסיבה הפשוטה- הציוד צריך להיות מסודר בצורה שתאפשר את השימוש בציוד בזמן הנכון ובצורה המתאימה. גם במהלך הטיפוס עצמו וגם במהלך התנועה ממקום למקום במהלך הטיול. תרמיל הטיפוס מסודר בצורה ייחודית המותאמת לסידור הציוד באופן האופטימלי והנוח ביותר עבור המטפס. בהתאם לכך, לתרמיל הטיפוס יש מאפיינים ייחודיים עליהם נרחיב בהמשך.

הבנו מדוע צריך תרמיל טיפוס, אבל מה בעצם כל כך מיוחד בו?

תרמיל לטיפוס אלפיני

 • נפח- תרמיל טיפוס אלפיני קלאסי נע בדרך כלל בנפחים שבין 40 ל- 50 ליטר. הנפח הזה מתאים לציוד עבור טיול של יותר מיום. באקלים קר יותר ובמסלולים ארוכים יותר (שלושה ימי טיפוס ומעלה) כמות הציוד אף גדולה משמעותית.
 • רצועת המותן נשלפת- כמו בכל תרמיל מקצועי גם בתרמיל זה קיימת רצועת מותן שמטרתה חלוקת המשקל בצורה אידיאלית והפחתת העומס על הגב.
  הייחודיות בתרמיל הטיפוס היא שרצועת המותן ניתנת לפירוק ולשליפה. זאת על מנת שלא תפריע בעת לבישת הרתמה, וכדי לאפשר דינאמיות ומרחב תנועה בלתי מוגבל למטפס.
 • לולאות תלייה- התרמיל מאובזר כולו בלולאות המאפשרות תליה וזיווד של התרמיל בציוד, גרזנים, טבעות וכל ציוד נדרש נוסף. בצדי התרמיל ישנן רצועות גדולות לחיבור של הטבעות.
  בקדמת התרמיל בחלקו התחתון ישנן זוג רצועות המיועדות לאחיזה של גרזן קרח.
  במרכז התרמיל ישנם זוג תפסנים עשויים גומי חזק אשר אוחזים בידיות גרזן הקרח ומצמידים אותו לתרמיל, כך שיישאר מוחזק ומקובע ולא ישפיע על יציבות התרמיל.
  בחלקו העליון של התרמיל ישנן לולאות נוספות לאבזור ותליה של ציוד נוסף.
 • מאסיביות וחוזק- התרמיל בדרך כלל משופר בחוזקו על מנת לשאת ציוד כבד. כדוגמת חבלים, טבעות, אמצעים, אוכל, ציוד אישי ועוד. הוא יהיה עשוי אריג חזק ומאסיבי ובחלקים המשמעותיים אף יהיה בעל שכבה כפולה של אריג.
 • מבנה התרמיל- התרמיל בדרך כלל צר וארוך במבנה, כדי לא לבלוט ולא להגביל את תנועת המטפס.

רצועת מותן מחוברת:

ת

רצועת מותן נשלפת:

תרמיל טיפוס 2

מבנה התרמיל:

תרמיל טיפוס מבנה

תרמיל לטיפוס ספורטיבי

תרמילים לטיפוס ספורטיבי (הובלה או טופרופ ללא אבני עיגון) נעים בתווך שבין 30 ל40 ליטר. הגודל הקטן יחסית נובע מכך שבטיפוס ספורטיבי מדובר בדרך כלל על תיק ליום אחד. לכן נרצה תיק קומפקטי ונוח במקום תרמיל גדול ובעל משקל עצמי כבד יותר.

רוצים להצטרף למועדון החברים של מצוק?

עכשיו יש לכם הזדמנות!
הרשמו עכשיו ותיהנו ממגוון ידע מקצועי לפני כולם והנחה קבועה בעת רכישה בחנות!