רתמות

רתמה הינה מערכת של רצועות אשר נלבשת על הגוף ואליה ניתן לחבר חבלים באמצעות טבעות ואמצעים שונים. ישנן רתמות שונות ,למשל רתמת ישיבה ורתמת גוף.  

רתמה הינה אמצעי ציוד מקצועי היכול לשמש למגוון שימושים. לרתמה יש חשיבות בטיחותית גבוהה מאוד הן בפעילות טיפוס, גלישה או עבודה בגובה. לכן, עלינו לוודא שאנו משתמשים ברתמה בעלת תקני בטיחות מתאימים. אחד התקנים המאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי הוא תקן EN- תקן אירופי ועוד תקנים מחמירים.

מומלץ להתאים את סוג הרתמה לסוג הפעילות.

רתמות גלישה – רתמות סנפלינג

פעולת הגלישה הינה פעולה של ירידה על גבי מצוק בעזרת חבלים. פעילות זו מוכרת גם בשם "סנפלינג". פעולת הגלישה יכולה להתבצע לשם ירידה ממצוק לאחר מסלול טיפוס או כפעילות חווייתית של גלישה מראש מצוק. רתמת הגלישה יכולה לתת מענה באקט קצר של ירידה ממצוק או בפעילות אחרת הדורשת אבטוח. למשל בעת הליכה בתוואי שטח שיש בו סכנת החלקה ניתן להשתמש ברתמת הגלישה לצורך אבטחה בין המטיילים והמדריך. רתמת הגלישה אידיאלית לפעילות זו מפני שהיא קלה ואינה מגבילה את ההליכה.
היתרון שברתמת גלישה חסרת ריפוד הוא במשקלה הקל ובגודלה הקטן והקומפקטי.  

רתמות טיפוס

מומלץ שרתמת הטיפוס תהיה מרופדת, זאת מפני שפעולת הטיפוס עורכת זמן רב יותר מפעולת הגלישה, מספר שעות עד יום שלם. בנוסף, בעת הטיפוס נופלים לא מעט פעמים והריפוד מאפשר ריכוך של הנפילה ומונע פציעה וכאב. נוסף על כך, הריפוד מאפשר נוחות בעת הטיפוס.

חשוב מאוד להתאים את רתמת הטיפוס לגודל ולמידה של המטפס על מנת לאפשר את הנוחות המקסימלית בעת הטיפוס.

רתמות עבודות גובה

רתמות עבודה הן בדרך כלל רתמות גוף מלאות הניתנות לחיבור גם  מאחור. החיבור האחורי מאפשר עבודה באופן חופשי ללא הפרעת של החבל.

למגוון הרתמות הקיימות אצלנו בחנות, אתם מוזמנים ללחוץ כאן.