התקשרו אלינו עכשיו: 09-760-4557
או בקרו אותנו בכתובת: ויצמן 38, כפר סבא
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
או בקרו אותנו בכתובת: ויצמן 38, כפר סבא
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות מצוק

הסיפור מתחיל לפני כמעט 25 שנים.

מכירים את הילדים האלה שכשכולם בבית ספר הם בפרדסים, כשכולם בבית הם חורשים מסלולי טיולים, כשכולם לומדים ועובדים הם הופכים את הטבע והטיולים לדרך חיים? כך ירמי, הגשים חלום ופתח בשנת 1994 את חנות ציוד הטיולים הראשונה בשרון.

מהר מאוד הפכה מצוק עבור אלפי מטיילים שנדבקו באותו חיידק טבע, מעוד חנות, לבית ולמשפחה.

ילדים שעשו את הצעד הראשון שלהם על רצפת הפרקט, היום מגיעים לקנות לילדים שלהם ציוד לטיול השנתי הראשון, הורים שציידו את ילדיהם לתנועת הנוער היום מגיעים לצייד את ילדיהם לשירות הצבאי, זוגות שמגיעים להצטייד גם לטיול המי יודע כמה גם אחרי 20 שנה. מה שהתחיל כאהבה ותשוקה לטבע ולטיולים, התפשט והדביק לא מעט ילדים ומבוגרים שהשתכרו מהתשוקה המהפנטת שבה ירמי מדבר על טיולים. מכל הארץ מגיעים לחנות ולעיתים, אף לא בשביל לקנות, אם כי רק לשמוע עוד סיפור ועוד טיפ אישי מניסיונו רב השנים של ירמי.

כבר בתחילת הדרך, לאחר ההצטיידות המקצועית, ירמי היה מבקש מהמטיילים לחזור, לספר חוויות ולהראות תמונות מן המסע. כולם היו חוזרים, מלאים בחוויות מרגשות, ובידם תמונה מפותחת (עוד בימים שהיו מפתחים תמונות), וביחד ירמי והמטיילים היו בוחרים מקום ראוי לתלות את התמונה על אחד הקירות בחנות. עם השנים, הפך זה מנהג, כל מטייל שהצטייד בחנות היה חוזר בתומו ובידו תמונה מפותחת, מבקש לתלות את תמונתו על אחד מקירות התהילה שבחנות.

היום, לאחר 25 שנים, כבר כמעט ולא נותר מקום פנוי על קירות החנות המלאים בתמונות וחוויות של משפחת מצוק. התמונות כולן מספרות סיפור, סיפור של אנשים, של מסעות, של חוויות, של תרבויות, אבל בעיקר, של בית, של אהבת טבע שחיברה לה אנשים שהפכו למשפחה. לאחרונה, בשל הצטמצמות המקום, החלטנו למסגר חלק מהתמונות ולתלות אותן בכניסה לחנות (אל דאגה, תמיד יהיה מקום לעוד תמונות).

אנחנו מודים לעשרות אלפי מטיילים, אלפי משפחות, מאות תמונות ואין ספור סיפורים, חוויות והתרגשויות שחלקתם אתנו.
בלעדיכם מצוק לא הייתה הבית שהיא היום.

תודה,
ירמי וכל צוות מצוק לדורותיו.