ערסל יחיד עם כילה נגד חרקים, לטיולים, מחנאות ומסעות.

בד הערסל מאפשר כיסוי מלא של הגוף כולו והכילה מאפשרת הגנה מלאה מפני חרקים ומזיקים. את הערסל ניתן לחבר באמצעות רצועות או חבלים לעצים בשטח או כל עצם יציב וגלילי אחר.

למה בעצם כדאי לישון על ערסל?

בשל היותו תלוי בין שמיים לארץ, הוא אנו נוגע בקרקע. בטמפ' קרות, הקרקע קרה מאוד ולכן חוסר המגע של הערסל בקרקע מהווה יתרון משמעותי.

יתרון נוסף של הערסל הוא גם הוא בשל היותו תלוי באוויר. גם אם הקרקע סלעית, מלאה בחצץ ואבנים או בעלת שיפוע, השינה ברום מאפשרת תנאי שינה טובים בכל תנאי קרקע. יתרון זה מאפשר שינה איכותית ונטולת מכאובים שמקורם בשינה על גבי קרקע סלעית או קשה.

איך להשתמש בערסל?

קודם כל – מומלץ לחבר את הערסל במהלך שעות היום על מנת לוודא שהוא קשור באופן ראוי ובטיחותי.
בנוסף, מומלץ מאוד להיכנס אל הערסל מיד לאחר חיבורו על מנת לוודא שזווית הערסל ומנח הרגליים נוחים לשינה. כך תוכלו לתקן את זוויות הערסל במהלך שעות היום ולא תאלצו להתעסק בזה בחושך.

את קשירת הערסל ניתן לבצע באמצעות חבלים או באמצעות רצועות ייעודיות של חברת neo  שמאפשרות התאמת הרצועה לטווח גדול של מרחקים. לכל אורך הרצועות קיימות לולאות אליהן ניתן לחבר את הערסל ולהתאים את מתח הקשירה. אלו רצועות חזקות ועמידות המאפשרות חיבור וניתוק מהיר ונוח.

טבעת הקשירה הינה טבעת מקצועית העשויה מסגסוגת ולכן אינה מחלידה. היא מחוברת לחבל עמיד וחזק שמחובר לערסל באמצעות קשירה חזקה ביותר המבטיחה הגנה ובטיחות.

כאשר אנו קושרים את הערסל, על מנת לייצר נוחות מקסימלית במהלך השינה, אנו צריכים לוודא שכאשר אנו דוחפים את הערסל כלפי הקרקע נוצרת זווית של בין 15 ל-20 מעלות בין הערסל לעץ. אנחנו לא רוצים לייצר זווית גדולה מידי (בצורת בננה) מפני שבזווית הזו יהיה הרבה פחות נוח לישון. לכן אנחנו רוצים לייצר זווית כמעט ישרה, עם שקע מינימלי. יש לוודא שבעת השכיבה בערסל, מנח הרגליים אינו כך שהרגליים גבוהות מגובה הראש. אם זה אכן המצב יש לאזן את זווית הערסל כך שהרגליים ירדו נמוך מעט מגובה הראש.

ניתן להשתמש בערסל ללא שימוש בכילה במידה ואיננו מוטרדים מהמזיקים או שאנחנו נמצאים בסביבה שלא קיים חשש להיעקץ. במקרה הזה ניתן להיכנס לערסל ולהשאיר את הכיל בתחתית הערסל.

שימו לב >

אנו ממליצים להשתמש בכילה גם כאשר אין סכנה ממשית להיעקץ בשל ההגנה המירבית שהיא מספקת וחוסר הודאות שלנו לגביי המזיקים שקיימים בסביבה. (better safe than sorry). על מנת לחבר את הכילה עלינו להשתמש במיתר נוסף ולקשור אותו כמטר מעל הערסל בין שני אותם עצמים אליהם קשור הערסל. אורך המיתר שמגיעה עם הערסל הינו 6 מטרים. אנו ממליצים להצטייד במיתר ארוך יותר על מנת להיות מוכנים גם למצב שהמרחק בין שני העצמים גדול מ-6 מטרים.
בשני קצוות הערסל קיימות לולאות בעלות וו אותן ניתן לחבר למיתר המתוח בשני צידי הערסל. כך הכילה מתרוממת ומאפשרת חלל שינה מרווח באופן יחסי בתוך הערסל וכמובן, מבטיחה הגנה מפני מזיקים.

במידה ויש סיכון לגשם, ניתן להשתמש ביריעת ברזנט או כיסוי גשם אחר ולחבר אותו למיתר אליו מחוברת הכילה.

נכנסתם לערסל?

לאחר הכניסה לערסל ולאחר שמצאתם תנוחה נוחה לישון בה, ניתן לסגור את הערסל באמצעות רוכסן איכותי שמבטיח הגנה מלאה מפני כל חדירה של גורם לא רצוי לתוך הערסל. הרוכסן בעל אפשרות להיפתח ולהסגר משני צידיו כך שניתן לשכב בתוך הערסל בכל כיוון שרוצים.
מומלץ להשאיר את הערסל סגור בכל זמן שאינכם משתמשים בו על מנת לוודא שלא נכנסים שום אורחים מיוחדים שתמצאו אותם ישנים אתכם במהלך הלילה.

בתוך הערסל קיים תא אחסון קטן שיכול לשמש לאחסון של פלאפון, פנס, נייר או כל דבר שתצטרכו במהלך השינה. שק הדחיסה של הערסל מתפקד ככיס אחסון נוסף גדול יותר, לבקבוק מים, או כאחסון לזבל או כל דבר שתרצו.  

 

תכונות

אורך סגור- 20 ס"מ

רוחב סגור- 14 ס"מ

משקל – 765 גרם

אורך פתוח-285 ס”מ

רוחב פתוח- 145 ס”מ 

עומס : עד 180 ק"ג

עשוי בניילון ripstop

מגיע עם שק כיווץ מחובר לערסל.

2 קרבינות (טבעות)

מיתר לקשירת כילה – 6 מטרים.